“MISIJA KOKNESE” AKTIVITĀTES KULTŪRAS MANTOJUMA DIENĀ

Eiropas kultūras mantojuma dienā, kura norisinājās 9.septembrī, “Misija Koknese” Kokneses pilsdrupu priekšpils teritorijā piedāvāja dažādas izglītojošas un izzinošas aktivitātes. Misijas teltī bija pieejama interaktīva karte “Koknese toreiz un tagad”, kur varēja aplūkot Kokneses ainavu pirms Pļaviņu HES uzbūves 3D formātā. Karte iepriecināja gan mazos, gan lielos interesentus. Apmeklētāji arī aktīvi iesaistījās atmiņas veicinošā fotospēlē, ko izstrādājusi Dace Šķirmante no “Atmiņu ķērājs”. Savukārt gardā ugunszupa, ko varēja dabūt ikviens pilsdrupu viesis, radīja omulīgu un mājīgu gaisotni.

Ekskursijā “Kokneses zemūdens pērles” ar kuģīti “Sēlis” vēstures entuziasts un pētnieks Ints Lukss dalījās ar slēptajām Daugavas pērlēm. Pirms kuģīša ekskursijas notika digitālā pastaiga pa Pērses ūdenskrituma apkārtni un Daugavas krasta izzināšana, tā palīdzēja saprast zudušo objektu nozīmi Kokneses ainavā. Ekskursija pa Daugavu ļāva gan tūristiem, gan vietējiem izbaudīt skaisto dienu un uzzināt aizraujošus faktus par Kokneses vēsturi.

Foto: Oto Lukss, Dace Svētiņa, Paula Užule

Rakstu sagatavoja:

Paula Užule, biedrība “Pērses krasts”, misijakoknese@gmail.com

Aktivitātes īstenotas pateicoties projektam “Misija KOKNESE”, Nr.2023.LV/NVOF/MIC/057, ko finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. 

Leave a Comment