KOKNESES VĒSTURISKĀS DZELZCEĻA STACIJAS ĒKAS MAKETA TAPŠANA

Aktīvo iedzīvotāju fonda atbalstītā projekta “SOLIS AUGŠUP!” ietvaros 2021.gada nogalē noslēgusies vēsturiskās Kokneses dzelzceļa stacijas ēkas prototipa maketa izstrāde! ?To izgatavoja un piegādāja uzņēmums maquettica.eu.

Kāds tad bijis maketa izveides process gandrīz pusgada garumā? Vispirms projekta aktivitāšu koordinatore Elīna Māliņa apkopoja vēsturisko informāciju, vizuālos materiālus un fotoattēlus par Kokneses stacijas ēku (20.gs. 20.-30.gadi), tad sekoja uzmērīšanas darbi Jersikas dzelzceļa stacijas ēkai, jo tā pēc konstrukcijas ir vislīdzīgākā vēsturiskajai Kokneses stacijas ēkai. Iegūtie dati tika nodoti uzņēmumam Maquettica.eu un pie darba ķērās maketa izstrādātāji Arhitektūras maketu izgatavošanas darbnīcas vadītāja Jāņa Strazdiņa uzraudzībā.

Maketu izmantosim saimnieciskās darbības nodrošināšanai un attīstīšanai (kā daļu no jauna maršruta piedāvājuma ekskursantiem). Tas kalpos arī kā prezentācijas materiāls investoru/sadarbības partneru piesaistei un nākotnē tiks papildināts ar detaļām un iekļauts topošajā Daugavas ielejas un Pērses gravas miniatūru modeļu ekspozīcijas kopumā!

Projektu “SOLIS AUGŠUP!” finansiāli  atbalsta Lihtenšteina un Norvēģija caur EEZ un Norvēģijas grantu programmu “Aktīvo iedzīvotāju fonds”. 

Leave a Comment