BIEDRĪBA “PĒRSES KRASTS” STIPRINA KAPACITĀTI

Biedrība “Pērses krasts” pēdējo mēnešu laikā īstenojusi vairākas aktivitātes  Aktīvo iedzīvotāju fonda (AIF) kapacitātes projekta “SOLIS AUGŠUP!” ietvaros. 

Lai piesaistītu papildu finanšu līdzekļus organizācijas darbības nodrošināšanai, 2021. gada vasarā izstrādājām un pilotējām pirmos pakalpojumus  – sadarbībā ar pašvaldību, tūrisma jomas uzņēmējiem, radošo industriju un citu NVO pārstāvjiem izstrādājām un vairākiem darba kolektīviem un četrām Rīgas Tehniskās universitātes ārzemju studentu grupām noorganizējām ekskursijas un komandas saliedēšanas programmu “Misija Koknese”, kas vērsta uz kultūrvēstures izziņu un aktīvu līdzdarbošanos. Savukārt rudens periodā piedāvājām ekskursiju programmu skolēniem “Rudens 2021”. Šis piedāvājums balstīts uz biedrības līdz šim apkopoto un vizualizēto informāciju par kultūrvēsturiskiem objektiem un dabas ainavu Koknesē pirms Pļaviņu HES. Izmantojot orientēšanās spēles lietotni, jauniešiem ir iespēja piedzīvot un izzināt zudušo pasauli ar meklēšanu un atrašanu, savu spēku pārbaudīšanu un uzvaras garšu. Pēc projekta realizācijas ceram  piedāvāt vismaz divus jaunus konkurētspējīgus tūrisma pakalpojumus.

Šomēnes noslēgusies arī  vēsturiskās Kokneses dzelzceļa stacijas ēkas prototipa maketa izstrāde. To izgatavoja un piegādāja uzņēmums “Maquettica.eu”. Kāds tad bijis maketa izveides process gandrīz pusgada garumā? Vispirms projekta aktivitāšu koordinatore Elīna Māliņa apkopoja vēsturisko informāciju, vizuālos materiālus un fotoattēlus par Kokneses stacijas ēku (20.gs. 20.-30.gadi), tad sekoja uzmērīšanas darbi Jersikas dzelzceļa stacijas ēkai, jo tā pēc konstrukcijas ir vislīdzīgākā vēsturiskajai Kokneses stacijas ēkai. Iegūtie dati tika nodoti uzņēmumam Maquettica.eu un pie darba ķērās maketa izstrādātāji Arhitektūras maketu izgatavošanas darbnīcas vadītāja Jāņa Strazdiņa uzraudzībā.

Papildus tam projekta komanda oktobra mēnesī  devās pieredzes vizītē pie tūrisma gides un krosmintona entuziastes Santas Paegles, kuras vaļasprieks ir miniatūru ēku būvēšana (tās pieejamas apskatei Valmieras novada Brenguļu pagastā). Pēdējais Santas veikums ir Alūksnes jaunā pils un tā patiešām izskatās iespaidīgi! Miniatūro brīnumu radīšanai Santa izmanto būvmateriālus, 3D printeri, krāsas un šablonus, precīzus mērījumus un ēku plānus vissīkāko detaļu atveidei. Savukārt Vienkoču parkā apskatījām gar pastaigu takām izvietotās miniatūrēkas, kas ideāli iekļaujas dabas ainavā – mazajās gravās un  pamežā.

Paredzams, ka pēc projekta “SOLIS AUGŠUP!” īstenošanas vēsturisko maketu izmantosim saimnieciskās darbības nodrošināšanai un attīstīšanai (kā daļu no maršruta piedāvājuma ekskursantiem). Tas kalpos arī kā prezentācijas materiāls investoru/sadarbības partneru piesaistei un nākotnē tiks papildināts ar detaļām un iekļauts topošajā Daugavas ielejas un Pērses gravas miniatūru modeļu ekspozīcijas kopumā.  Vēsturiskās ēkas maketa izstrāde mums ir ļāvusi apzināt nākotnes miniatūru dārza ekspozīcijas modeļiem nepieciešamos resursus.

Pavasarī organizēsim maketa atklāšanas pasākumu, kura ietvaros informēsim sabiedrību par biedrības aktuālajiem piedāvājumiem un pakalpojumiem.

Decembrī būs pieejams arī otrais video par maketa tapšanas gaitu, ko atradīsiet biedrības sociālo tīklu lapās un www.misijakoknese.lv.  Pirmais video apskatāms šeit.

Uzzini aizraujošus stāstus un vēstures faktus par Koknesi, seko maketa tapšanas aizkulisēm un videostāstiem mūsu jaunizveidotajā Instragram kontā @biedribaperseskrasts/ un Facebook lapā @BiedribaPersesKrasts/.

Projekta mērķis ir stiprināt biedrības kapacitāti attīstot saimniecisko darbību, lai popularizētu Kokneses unikālo kultūras mantojumu kā platformu pilsoniskās sabiedrības aktivizēšanai un iedzīvotāju līdzdalībai.

Projektu finansiāli  atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija caur EEZ un Norvēģijas grantu programmu “Aktīvo iedzīvotāju fonds”. 

Leave a Comment