AICINĀM UZ PROJEKTA “MANA ADRESE: KOKNESE” NOSLĒGUMA PASĀKUMU PĒRSEJĀS

Šajā vasarā biedrība “Pērses krasts” īsteno projektu “Mana adrese: KOKNESE” ar mērķi  stiprināt ģimenes vērtības un paaudžu sadarbību uz lokālo novadpētniecību balstītās aktivitātēs, kas saistītas ar kultūras mantojuma apzināšanu un tālāknodošanu. Projekta izzinošo piedzīvojumu ciklā “Divas upes toreiz un tagad” mēs aicinājām Kokneses ģimenes piedalīties četrās ar kultūrvēsturi un vidi saistītās izzinošās ekspedīcijās Daugavas un Pērses satekā – Saulgriežu piedzīvojumā pa Daugavu un Pērsi, iepazinām Pērses upi no cita skatu punkta trijos Pērses upes brišanas pārgājienos, ko vadīja Artis Zvejnieks un pieaicinātie vides eksperti. Pasākumu ciklā “Reiz bija…” ritinājām atmiņu pavedienu intervijās ar piecām Kokneses dzimtām un mācījām bērniem un jauniešiem stāstniecības prasmes Kokneses Radošajā mājā Ingunas Žogotas vadībā.

Aicinām visus projekta līdzšinējo pasākumu dalībniekus un citus interesentus uz “Mana adrese: KOKNESE” noslēguma pasākumu “Reiz bija…”, kas notiks 27.augustā, sestdien, no plkst. 17.00 – 20:00, piestātnē “Pērsejas”, Daugavas ielā 21, Koknesē.

Programma:

  1. Atskats uz īstenotajām aktivitātēm –  “Kā mums gājis, klājies un izdevies jeb no ģimenes tradīcijas līdz jaunradei”
  2. Jaunie stāstnieki un ģimeņu stāsti par Koknesi; piedalās Latvijas nacionālās skaļās lasīšanas čempione 2021 Helma Elvīra Križevica
  3. Muzikālais priekšnesums – grupa “Križevic Band”, danči un svētku cienasts

“Križevic Band” ir ģimenes muzikālā apvienība, ko veido trīs dalībnieki – tētis Mārtiņš, meita Helma un dēls Andžejs Žanis. Ģimene kopīgi pavada brīvo laiku, spēlējot gan pašu sacerētas, gan citu mūziķu populāras melodijas. Helmai ir sava stāstu un pasaku krātuve ar nosaukumu “Helma stāsta” (Facebook lapa un Youtube kanāls).

Reģistrācija pasākumam līdz 25.augustam šeit: https://forms.gle/Yt4gJLC1jjowG5a8A  

Aicinām sekot aktuālajai informācijai par pasākumiem biedrības FB lapā @BiedribaPersesKrasts/, Instagram  kontā @biedribaperseskrasts/.

Pasākumu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem programmas “Ģimenei draudzīga pašvaldība” ietvaros. Projektu “Mana adrese: KOKNESE” (Nr. 2022.LV/ĢDP/145) īsteno un par materiāla saturu atbild biedrība “Pērses krasts”.

Leave a Comment