Skip to content

Laivu un kuģīšu satiksme

Koknesē 20. gadsimta 20. un 30. gados darbojās laivu un kuģīšu satiksme tūristu vajadzībām.

Izdevumā „Rīts” 1937. gada 30. aprīlī publikācijā „Kas uzņemsies tūristu pārvadāšanu pa Daugavu” atklāts, ka tā gada vasarā starp Koknesi un Staburagu iekārtos pastāvīgu tūristu motorlaivas satiksmi pa Daugavu.

Avīzē „Latvijas kareivis”  1937. gada 5. jūlijā „Jaunbūvēta tūristu motorkuģa „Koknese” pārbaude” uzsvērts, ka Jūrniecības departamenta sevišķa lietpratēju komisija ar vecāko inženieri J.Eglīti, kuģu būvinspektoru inženieri J.Zaķi un Rīgas ostas inženieri K.Lejnieku priekšgalā veiks izmēģinājuma braucienu pa Daugavu ar jaunbūvēto tūristu motorkuģi „Koknese”, kas uzbūvēts a/s „Vairogs” kuģu būvētavā Daugavgrīvā. Jaunais, sevišķi modernais kuģis būvēts tūristu pārvadāšanai starp Koknesi un Staburagu. Motorkuģis „Koknese” ir 20 metrus garš, 4,3 metrus plats un tā iegrime ir pie pilna braucēju skaita tikai 0,70m. Uz kuģa ērtā klaja ir vieta 100 tūristiem un tas ir ātrākais Latvijas tirdzniecības flotes kuģis.

Izdevumā „Jaunākās Ziņas” 1937. gada 29. jūlijā aprakstīta tūristu kuģa „Koknesis” darbības uzsākšana Daugavas ūdeņos: „Uz piestātnes laipām, krasta un laivas bija pulcējušies apkārtnes iedzīvotāji. Rīgas viesus sagaidīja Jēkabpils apriņķa pašvaldību  vec. P. Prikulis, Kokneses pagastra  vecākais P.  Ūsinš, Selpils pag. vec. J. Laucinš, Seces pag. vec. F. Varens, Pļavinu pils.  galva P. Lācītis, Rīgas apriņka 4. Iecirkņa priekšsēdētājs A. Feldmanis u. c. vietējas amatpersonas. No galvaspilsētas svinībās  ieradās valsts prezidenta pārstāvis  LDK vicepriekšsēdētājs K. Kochs, valsts kontroliera vietnieks K. P i e g a z i s, citas amatpersonas un preses pārstāvji.  Finanšu ministra un jūrniecības depatamenta vārdā direktors K. Purns nodeva jauno motorkugi sabiedrisko lietu ministrijai, paskaidrodams, ka „Koknesi” pēc jūrniecības departamenta zīmējumiem un aprēķiniem sabiedrisko lietu ministrijas uzdevumā būvējusi akc. sab. Vairogs “. Kuģis izmaksājis 56.000 ls. Tas ir jauns un ērts satiksmes līdzeklis, lai viegli varētu piekļūt  mūsu  dzimtenes skaistākajām vietām pie  Kokneses un Staburaga.  Tūrisms ir liels dzimtenes mīlestības faktors. Apceļojot dzimto zemi, ar to iepazīstoties tuvāk, mācās mīlēt un cienīt savu dzimteni. Šim  nolūkam kalpos arī „Koknesis”.”

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *