TOP VĒSTURISKĀS KOKNESES DZELZCEĻA STACIJAS MAKETS

Vai zināji, ka viena no mūsu – biedrības “Pērses krasts” nākotnes iecerēm ir izveidot Koknesē unikālu apskates objektu –  Daugavas ielejas pie Kokneses un Pērses gravas vēsturiskā izskata miniatūru dārzu ar zudušo ēku un dabas objektu maketiem, izmantojot mūsdienu moderno tehnoloģiju iespējas?

Pirmais solis ir sperts! Projekta “Solis augšup!” ietvaros esam ieguvuši iespēju izveidot vienu no nākotnes miniatūru dārza modeļiem – vēsturiskās Kokneses dzelzceļa stacijas ēkas prototipa maketu (atbilstoši 20.gs. 30tiem gadiem), mērogā 1:25. Šādi miniatūru ēku dārzi pasaulē ir ļoti populāri gan kā tūrisma apskates objekti, gan kā kultūrvēsturisku laikmeta liecību atveidojumi. Esam pārliecināti, ka miniatūru ekspozīciju dārzs Koknesē būs vieta modernu, daudzveidīgu, atraktīvu, izzinošu pakalpojumu izveidei, lai nodrošinātu Daugavas posma pie Kokneses pilsdrupām, dabas parka ainavas un Pērses gravas kultūras mantojuma saglabāšanas, izpratnes un pieejamības veicināšanu.

Stacijas ēku izvēlējāmies, jo šogad septembrī dzelzceļa līnija Rīga-Dinaburga (Daugavpils) svin savas pastāvēšanas 160. jubileju. Ar trīs video starpniecību aicināsim arī Tevi ielūkoties maketa tapšanas aizkulisēs, uzzināt jaunus faktus par Kokneses vēsturi un būt par daļu no mūsu vērienīgās ieceres.

Nākamie video sekos!

Paldies par sadarbību video tapšanā maketa izveides uzņēmumam Maquettica.eu un Jānim Strazdiņam, Latvijas Dzelzceļa vēstures Muzejam un Tomam Altbergam, Elīnai Māliņai un video veidotājiem no SIA “Jinns”.

Ja Tavā rīcībā ir Kokneses stacijas ēkas dažādu periodu fotogrāfijas vai  cita vēsturiskā  informācija par stacijas ēku un notikumiem, kas ar to saistīti, un vēlies ar tiem dalīties,  sūti ziņu projekta aktivitāšu koordinatorei Elīnai Māliņai, malina.elina@gmail.com, mob.26123944.

Uzzini aizraujošus stāstus un vēstures faktus par Koknesi, seko maketa tapšanas aizkulisēm un videostāstiem mūsu jaunizveidotajā Instragram kontā @biedribaperseskrasts/ un Facebook lapā @BiedribaPersesKrasts/.

Projekta “SOLIS AUGŠUP!” mērķis ir stiprināt biedrības kapacitāti attīstot saimniecisko darbību, lai popularizētu Kokneses unikālo kultūras mantojumu kā platformu pilsoniskās sabiedrības aktivizēšanai un iedzīvotāju līdzdalībai.

Projektu finansiāli  atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija caur EEZ un Norvēģijas grantu programmu “Aktīvo iedzīvotāju fonds”. 

Māra Bitāne

Biedrības “Pērses krasts” komunikācijas speciāliste

Leave a Comment