VĒSTURE ATDZĪVOJAS – EKSKURSIJA KOKNESES MUIŽAS JAUNAJĀ PILĪ

Kokneses muižas Jaunā pils bija viena no skaistākajām un savdabīgākajām Latvijas pilīm neorenesanses stilā 20. gadsimta sākumā. Sadarbībā ar mākslas vēsturnieci Gunu Ševkinu un ģeotelpiskās informācijas un tālizpētes tehnoloģiju uzņēmumu “Mikrokods” izstrādāts Kokneses muižas Jaunās pils virtuālais modelis.

Par pamatu modeļa izstrādei tika izmantoti gan uzņēmuma “Mikrokods” un biedrības apkopotais vēsturiskais materiāls, gan Gunas Ševkinas 2021. gadā veiktais pētījums “Kokneses muižas pils vēsturiski mākslinieciskā izpēte”, ko pasūtīja biedrība “Pērses krasts”. Pētījums publicēts žurnālā “Mākslas Vēsture un Teorija”.

Mūsdienās no Kokneses muižas pils ēkas ir saglabājušies pamatu un pagrabstāva drupu fragmenti,  mākslīgi veidotās terases aprises dienvidu pusē, terases kāpņu fragmenti un citu veidojumu paliekas, kas tagad apauguši ar kokiem.

Kokneses muižas Jauno pili iespējams iepazīt divos veidos – lietotājs pats var grozīt modeli šeit vai arī iziet kā ekskursiju pa Jaunās pils apkārtni biedrības mājaslapā.

Informāciju sagatavoja:

Māra Bitāne

Biedrības “Pērses krasts” projektu vadītāja

misijakoknese@gmail.com

Leave a Comment

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *